خانه / mofid / کلیسای وارنا

کلیسای وارنا

 

وارنا یکی از مهمترین شهرهای بلغارستان است که مهمترین مکان دیدنی آن کلیسای جامع است. این کلیسای وارنا در مرکز شهر قرار دارد . کلیسای بزرگ جامع ارتدوکس شرقی ، بزرگترین و معروف ترین کلیسای جامع ارتدوکس بلغاری در بندر دریای سیاه بلغارستان شهر وارنا می باشد که در 30  آگوست سال 1886 افتتاح شده است.

کلیسای وارنا
کلیسای وارنا

این کلیسا مکانی برای اقامت و مسلک اسقفان  وارنا و پرسلاو و یکی از بهترین جاذبه های توریستی وارنا در بلغارستان است. در طول سفر کورساکف روسی به وارنا، وی متوجه نیاز این شهر به یک کلیسای جامع شد که می بایست متناسب می بود با  جمعیت رو به رشد مسیحیان ارتودوکس شرقی در شهر. از اینرو ، پس از تعیین مکان برای ساخت، جمع آوری پول و الوار و مصالح ساختمانی صورت گرفت که بسیاری از آنها  از کمکهای مالی داوطلبانه جمع آوری شد.

کلیسای وارنا
کلیسای وارنا

ساخت و ساز این کلیسای عظیم در طی شش سال صورت گرفت. برج ناقوس کلیسا  که 38  متر می باشد،به طور کامل بین سال های 1941 و 1943 توسط معمار استفان پاپوا بنا نهاده شد. یکی از ویژگی های بارز این کلیسا نقاشی ها و رنگ آمیزی های درون آن می باشد که یادآور و بازگو کننده داستانهای کتاب مقدس “انجیل” می باشد.

کلیسای وارنا
کلیسای وارنا

 

کلیسای جامع وارنا یکی از مهم ترین نمادهای شهر وارناست که در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است. نقاشی های دیواری مجلل ، سریر سقف و شیشه های منقوش از دیدنی های این کلیسا هستند. مناظر زیبایی از شهر را می توان از بالای برج ناقوس این کلیسا تماشا کرد. برای بالارفتن از برج ناقوس کلیسا باید از 133 پله ی مارپیچی بالا بروید.

مطلب پیشنهادی

قلعه بابا ویدا بلغارستان

قلعه بابا ویدا بلغارستان

یکی از قدیمی ترین کشورهای منطقه بالکان ، کشور بلغارستان است و به همین علت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + نوزده =