خانه / جاهای دیدنی بلغارستان / موزه باستان شناسی وارنا

موزه باستان شناسی وارنا

اگر قصد دارید با انتخاب تور بلغارستان به شهر زیبای وارنا سفر کنید ، توصیه میکنم تمام وقتتان را به تفریحات محدود نکنید و قسمتی از زمان سفرتان را به بازدید از جاهای دیدنی وارنا اختصاص دهید . موزه باستان شناسی وارنا یکی از این جاهای دیدنی ست که به آرشیو اشیای باستانی به دست آمده در حفاری های وارنا و قسمت شمال شرقی بلغارستان اختصاص داده شده است .
موزه باستان شناسی وارنا
موزه باستان شناسی وارنا

وقتی به یک شهر و یا کشور سفر می کنید ، موزه هایش بهتر از هر چیز دیگری گویای فرهنگ و تاریخ آن می باشد . در سفر به بلغارستان نیز اگر مایلید بیشتر با این کشور آشنا شوید ، به موزه وارنا بروید . این موزه باستان شناسی با آثار متنوع و ارزشمند از بهترین موزه های بلغارستان می باشد .

موزه باستان شناسی بلغارستان
موزه باستان شناسی بلغارستان

ساختمان تاریخی این موزه در بلوار ماریا لوئیزا به سبک معماری نئو-رنسانس و توسط معماری بلغاری به نام پتکو مامچیلوف ساخته شده و با سبک معماری جذابش از جاذبه های گردشگری بلغارستان محسوب می شود . موزه باستان شناسی در سال 1888 میلادی افتتاح شده و در ابتدای تاسیس جزئی از کتابخانه شهر بوده است اما در سال 1945 به مالکیت دولت در آمد و از سال 1993 نیز کل ساختمان به موزه اختصاص داده شد و در آن از اشیایی گرانبها با قدمتی زیاد نگهداری می شود .

موزه باستان شناسی بلغارستان
موزه باستان شناسی بلغارستان

موزه باستان شناسی وارنا که یکی از دیدنی های بلغارستان است در کرانه های دریای سیاه قرار گرفته و علاوه بر موزه شامل قسمت هایی چون کتابخانه ، موزه مطالعات کودکان ، فروشگاه و کافه تریا می باشد همچنین این موزه سالانه میزبان فسیتوال تابستانی و بین المللی موسیقی جاز است و گردشگران بسیاری از ان بازدید می کنند . در موزه وارنا از 100 هزار اثر مربوط به دوران ماقبل از تاریخ ، تراکیان ، یونان و روم باستان ، قرون وسطای بلغارستان ، امپراطوری بیزانس و پادشاهی عثمانی نگهداری می گردد که این کلکسیون طی حفاری هایی که در وارنا و شمال شرق بلغارستان انجام شده به دست آمده است .

موزه باستان شناسی وارنا
موزه باستان شناسی

از جذاب ترین بخش موزه وارنا میتوان به نمایشگاه طلای اشاره کرد که قدیمی ترین گنجینه طلا دنیا در 3 سالن آن رونمایی شده و اشیا این قسمت در کل 10 درصد آثار موجود در موزه را تشکیل می دهد این گنجینه در طی حفاری هایی که در سال 1972 انجام شده به دست آمده و قدمت ان به 4600-4200 پیش از میلاد بر می گردد . همچنین آثار مربوط به ادوار گذشته که در حفاری های سایت های مختلف شمال شرقی بلغارستان ، حمام رومی ها ، صومعه الادژا و دو سایت باستان شناسی دیگر بدست آمده در فضای باز مربوط به این موزه بچشم میخورند و بازدید برای گردشگران تور بلغارستان بسیار جذاب می باشد .

موزه باستان شناسی وارنا بلغارستان
موزه باستان شناسی وارنا بلغارستان

اطلاعات موزه باستان شناسی وارنا :

ساعات بازدید از موزه باستان شناسی : از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر
قیمت بلیط موزه باستان شناسی : 10 لوا
آدرس موزه باستان شناسی وارنا : бул. Мария Луиза 41, 9000 Varna, Bulgaria

مطلب پیشنهادی

غار تاریخی ماگورا بلغارستان

غار ماگورا بلغارستان

یکی از جذابترین و زیباترین غارهای بلغارستان که بازدید از آن برای گردشگران تور بلغارستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + دوازده =