خانه / اطلاعات سفر به بلغارستان / فرودگاه صوفیه بلغارستان

فرودگاه صوفیه بلغارستان

فرودگاه صوفیه
Sofia Airport

اگر از بین تورهای اروپایی ، تور بلغارستان هوایی را انتخاب کرده اید ، احتمالا آشنایی با فرودگاه صوفیه بلغارستان ، یکی از دغدغه هایتان می باشد . بلغارستان چند فرودگاه بین المللی دارد اما پروازهای مهم اکثرا در فرودگاه صوفیه به زمین می نشینند . فاصله فرودگاه صوفیا از مرکز شهر حدود 10 کیلومتر است و دارای ایستگاه مترو به مرکز شهر می باشد . این فرودگاه ، پرترددترین فرودگاه بلغارستان محسوب می شود .

فرودگاه صوفیه بلغارستان
فرودگاه صوفیه بلغارستان

کد یاتای فرودگاه صوفیا ، SOF  می باشد در قسمت شرقی شهر صوفیه واقع شده است . فرودگاه شهر صوفیا میزبان دائمی ایرلاین های بی اچ ایر ، بلغاریا ایر ، بلغارین ایر چارتر ، رایانیر و ویز ایر می باشد . فرودگاه شهر صوفیا در نیمه اول قرن بیستم به بهره برداری رسیده از نوع فرودگاه های همگانی بوده و هرساله به کیفیت پروازهای داخلی و خارجی ، امکانات رفاهی و تعداد مسافران جابجا شده آن افزوده میشود . در ضمن این فرودگاه در ارتفاع 531 متری از سطح دریا قرار گرفته و باند فرود آن 3600 متر طول دارد .

فرودگاه صوفیه در بلغارستان
فرودگاه صوفیه در بلغارستان

فرودگاه شهر صوفیه دو ترمینال برای پروازهای داخلی و خارجی دارد و ترمینال شماره یک در نیمه اول قرن بیستم ساخته شده و در سپتامبر سال 1937 میلادی افتتاح  و در سال 2000 مرمت و بازسازی شده است . ترمینال شماره دو به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های بلغارستان در دسامبر سال 2006 میلادی با ورود نمادین هواپیمایی بلغاریا ایر از بروکسل به بهره برداری رسید . این ترمینال دارای 7 پل هوایی ، 38 میز چک این ، 50 هزار متر مربع وسعت و پارکینگی با ظرفیت 820 اتومبیل می باشد . ترمینال 2 که در شرق ترمینال شماره یک واقع شده از آن به طور قابل توجهی بزرگتر بوده و دارای ظرفیت 2600000 مسافر در سال می باشد .

فرودگاه صوفیا
فرودگاه صوفیا

فرودگاه بین المللی شهر صوفیه به شهرهای لندن ، وین ، وارنا ، فرانکفورت ، مونیخ ، رم ، پاریس ، آتن ، میلان ، ورشو ، بروکسل ، استانبول و تل آویو از بیشترین پروازها را دارد . بیشترین رزرو بلیط فرودگاه صوفیا به ایرلاین های ویز ایر ، بلغاریا ایر ، رایانیر ، لوفت هانزا ، آسترین ایر لاینز ، ایزی جت ، ترکیش ایر لاینز ، بریتش ایرویز ، ایجین ایر لاینز و آلیتالیا اختصاص دارد . این فرودگاه میزبان اکثر گردشگرانی ست که تور بلغارستان هوایی ر انتخاب می کنند .

فرودگاه صوفیا
فرودگاه صوفیا

 

مطلب پیشنهادی

غذاهای بلغارستان

غذاهای بلغارستان غذاها ، سالاد ها ، نوشیدنی ها و سایر خوراکی های معروف بلغارستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 8 =