خانه / اطلاعات سفر به بلغارستان / صومعه روژن بلغارستان

صومعه روژن بلغارستان

تور بلغارستان به دلیل جاذبه های این شهر مورد توجه گردشگران زیادی قرار می گیرد . از مهم ترین جاهای دیدنی بلغارستان ، بناهای تاریخی این کشور است که قدمت و زیبایی آنها محسور کننده است . صومعه روژن بلغارستان یکی از ده ها صومعه تاریخی این کشور است که برای بازدید از آن باید به کوچکترین شهر بلغارستان ، یعنی ملنیک سفر کنید .

صومعه روژن بلغارستان
صومعه روژن بلغارستان

 

قبل از هرچیزی به معرفی شهر زیبای ملنیک میپردازیم . این شهر در جنوب غربی کوه های پیرین در 20 کیلومتری شمال مرز بلغارستان و یونان واقع شده است . در این شهر کوچک معماری و شکل ساختمان ها جذاب بوده و برخی از آن ها از ارزش تاریخی و فرهنگی برخوردار می باشند . نوشیدنی های این منطقه در دنیا شهرت دارند و یکی دیگر از دلایل سفر گردشگران تور بلغارستان به این شهر ، نوشیدنی های خاص آن است .

صومعه روژن شهر ملنیک بلغارستان
صومعه روژن شهر ملنیک بلغارستان

صومعه روژن ملنیک و در جنوب غربی بلغارستان در استان بلاگووگراد واقع شده است و مربوط به قرن سیزدهم میلادی ست .  این صومعه مربوط به قرون وسطی بلغاری است و در آن با نقاشی های ارزشمندی بچشم میخورد . اولین ساختمان از صومعه روژن در بلغارستان در نیمه اول قرن سیزدهم بنا شد و در سال ها و قرن های بعد بر وسعت آن افزوده شد . کلیسای صومعه Rozhen قبل از قرن 15 بنا شده و در 1597 نقاشی شده است که برخی از این نقاشی ها با مراقبت های بسیار تا به امروز حفظ شده اند . در سال 1611 نمای جنوبی رنگ آمیزی شد و با آتش گرفتن صومعه بین سال های 1662 و 1674 کتابخانه این مجموعه از بین رفت و بیشتر ساختمان های آن آسیب دید تا اینکه بالاخره در طی قرن بعد (1732-1715) با کمک های مالی بلغاری های ثروتمند از سراسر کشور این صومعه به عنوان یکی از دیدنی های بلغارستان مورد بازسازی اساسی قرار گرفت . این صومعه از جاذبه های معروف بلغارستان است .

Rozhen monastery Bulgaria
Rozhen monastery Bulgaria

آدرس صومعه روژن بلغارستان : 2820, Bulgaria

مطلب پیشنهادی

غذاهای بلغارستان

غذاهای بلغارستان غذاها ، سالاد ها ، نوشیدنی ها و سایر خوراکی های معروف بلغارستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهارده =