غذاهای بلغارستان

در تور بلغارستان ، فرصت چشیدن انواع غذاهای بلغاری را از دست ندهید . انواع غذاهای شرقی در بلغارستان طبخ می شوند . ذائقه غذایی شهرهای مختلف بلغارستان متفاوت است و ترکیبی از غذاهای کشورهای ترکیه ، یونان و صربستان است . البته وجه تمایز غذاهای بلغاری استفاده از سبزیجات ، گیاهان دارویی و میوه های مختلف در آن است . قیمت های مناسب خوراکی ها به شما اجازه می دهد رستوران های متنوع بلغارستان را امتحان کنید . در رستوران های سواحل Golden Sands نیز غذاهای دریایی ، ترکی ، یونانی و انواع فست فود مانند کی اف سی و مک دونالد سرو می شود .

غذاهای بلغارستان

غذاهای بلغارستان

غذاها ، سالاد ها ، نوشیدنی ها و سایر خوراکی های معروف بلغارستان عبارتند از :

Mussaka : موساکا یکی از غذاهای معروف بلغارستان است که از سیب زمینی خرد شده و گوشت قیمه و برنج و ادویه جات و سس مخصوص تهیه می شود .
Shopska salad :شوپسکا یک سالاد است که از گوجه ، خیار ، پیاز و فلفل و پنیر معروف بلغاری درست شده است .
Snezhanka : ماست بلغاری که معمولاً از شیر گوسفند یا گاو و گاهی از شیر بوفالو  تهیه میشود و با رازیانه و کمی سیر طعم داده می شود .
Mish-mash : فلفل قرمز سرخ شده همراه با گوجه، تخم مرغ، جعفری و پنیر سفید بلغاری
Piperki Palneni: فلفل شکم پر با گوشت چرخ کرده، برنج و ادویه جات که در فر پخته شده است.
Kebapcheta : گوشت چرخ کرده کباب شده به شکل استوانه ای همراه ادویه  و ترشیجات .
Tarator : یک سوپ سرد که توصیه میکنم حتما میل کنید .
Ayran : یک نوشیدنی خوشمزه که بعبارتی دوغ محلی با طعم خاص است .
boza : نوشیدنی مخصوص که از ارزن تهیه می شود .
Banitsa : بانیتسا یک شیرینی بلغاری بسیار خوشمزه است .

شوپسکا

شوپسکا

موساکا

موساکا

بهترین مکان برای چشیدن طعم واقعی غذاهای بلغارستان ، رستوران های این کشور است . پس از ایام تور بلغارستان نهایت استفاده را برای چشیدن طعم این غذاها ، داشته باشید .

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.