خانه / اطلاعات سفر به بلغارستان / واحد پول بلغارستان

واحد پول بلغارستان

یکی از دغدغه های گردشگران تور بلغارستان ، هزینه های سفر و ارزش ارز در این کشور اروپایی ست . قبل از هر چیزی میتوانید با شرایط اقتصادی این کشور آشنا شوید و تا حدودی هزینه های سفرتان را براورد کنید . وارنا از نظر اقتصاد گردشگري نقش بسيار مهمي براي مردم منطقه و مردم کشور بلغارستان دارد .

واحد پول بلغارستان
واحد پول بلغارستان

اهالي وارنا از انواع و اقسام شگردها براي کسب درآمد بهره مي‌برند : اجاره دادن سايبان و تخت در حاشيه ساحل و همينطور اجاره دادن اتومبيل ، موتورسيکلت ، دوچرخه و اسب‌هاي کوتاه قد ، از جمله اين شگردهاست . در بازارچه‌هاي اطراف اين مناطق ساحلي ، انواع و اقسام جانوران نظير طوطي ، ميمون ، تمساح و مارهاي کوچک و بزرگ موجود است تا گردشگران در ازای پرداخت مبلغي آن‌ها را در اختيار گرفته و عکس يادگاري بگيرند . وارنا از شهرهای فعال و در حال توسعه با جاده های ارتباطی خوب ، هوای عالی و حمل و نقل دریایی و راه آهن است . این شهر سومین مرکز بزرگ صنعتی بلغارستان است و در امر صنعت کشتیرانی ، کشتی سازی و تعمیرات کشتی فعال می باشد .

اما اگر میخواهید با واحد پول بلغارستان آشنا شوید و نرخ آن را با سایر ارزها مقایسه کنید بهتر است بدانید برای معاوضه یورو یا دلار با «لوا»، پول رایج بلغارستان‌ ، هرگز با افراد عادی درون خیابان‌ها معامله نکنید‌ . این کار علاوه بر اینکه غیر قانونی است‌، ممکن است خطراتی از جمله کیف قاپی برای شما به همراه داشته باشد . واحد پول بلغارستان ، لوا می باشد و هر لوا برابر با 100 استوتینکی(واحد جزء لوا) می باشد . نرخ برابری لوا حدودا” معادل 1.955 یورو یا 0.63 دلار می باشد . سکه های 1، 2 ، 5 ، 20 و 50 استوتینکی و سکه 1 لوی و اسکناسهای 2 ، 5 ، 10 ، 20 ، 50 ، 100 و … لوی مورد استفاده قرار می گیرد .

واحد پول بلغارستان
واحد پول بلغارستان

مطلب پیشنهادی

ساحل بلغارستان

بالچیک بلغارستان

بالچیک تفرجگاهی کوچک در شمال ساحل دریای سیاه ، بنیان شده در قرن پنجم قبل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =