خانه / اطلاعات سفر به بلغارستان / بالچیک بلغارستان

بالچیک بلغارستان

یکی از زیباترین جاهای دیدنی بلغارستان ، منطقه بالچیک می باشد . بالچیک شهری ساحلی در شمال شرقی کشور بلغارستان است که در مجاورت دریای سیاه واقع شده است. شهر ساحلی بالچیک در استان دوبریج در مرز با همسایه شمالی بلغارستان ، یعنی رومانی قرار دارد . بالچیک شهری قدیمی با بیش از ۴٠٠ سال قدمت ، در فاصله حدود 30 کیلومتری ساحل گلدن سندز می باشد . این شهر در 42 کیلومتری شهر وارنا واقع شده است و گردشگران تور بلغارستان می توانند این فاصله را در کمتر از 30 دقیقه با استفاده از خودرو و اتوبوس طی کنند . فاصله شهر بالچیک با صوفیا پایتخت بلغارستان ، حدودا 480 کیلومتر است که این مسافت را با خودرو در حدود پنج و نیم ساعت و با هواپیما در 50 دقیقه پیموده می شود .
بالچیک بلغارستان
بالچیک بلغارستان

بالچیک تفرجگاهی کوچک در شمال ساحل دریای سیاه ، بنیان شده در قرن پنجم قبل از میلاد است . این منطقه همواره سرشار از گردشگرانی است که برای آفتاب گرفتن ، شنا در سواحل زیبای دریای سیاه و استفاده از آب و هوای مطبوع و طبیعت لذتبخش آن ، به شمال شرقی بلغارستان می روند . علاوه بر زیبایی های طبیعی و امکانات تفریحی ، جاذبه های تاریخی بسیاری در شهر بالچیک قرار دارند که از جمله مهمترین آنها ، می توان به مجموعه قصر بالچیک اشاره کرد .

شهر بالچیک بلغارستان
شهر بالچیک بلغارستان

در سال 1921 و در زمان تسلط رومانی بر این منطقه ، ملکه ماریا همسر شاه فردیناند اول پس از بازدید از بالچیک ، این منطقه رو جهت برپایی اقامتگاه تابستانی خود مناسب دید . سپس دستور ایجاد کاخی موسوم به “Quiet Nest Palace” را در جوار باغ های انگور و کارگاه تولید آب معدنی داد . بین سال های 1926 تا 1937 کاخ مذکور بصورت مجموعه ای متشکل از ویلای مسکونی ، دخمه …. ، اتاق تاسیسات ، صومعه ، نیایشگاه ، پارک و چند ساختمان دیگر برپا شد . در سال 1940 و بعد از الحاق مجدد بخش جنوبی دوبروژا به کشور بلغارستان “باغ گیاه شناسی” در محل پارک عمارت برپا و گسترش پیدا کرد که هم اینک یکی از جاهای دیدنی وارنا بشمار می آید .

شهر بالچیک بلغارستان
شهر بالچیک بلغارستان
بالچیک در بلغارستان
بالچیک در بلغارستان

مطلب پیشنهادی

تور جیپ سافاری وارنا

تور جیپ سافاری وارنا

یکی از جذاب ترین تورهای تفریحی وارنا که برای تجربه خانوادگی نیز ، مناسب می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 14 =