خانه / جاهای دیدنی بلغارستان / قلعه بابا ویدا بلغارستان

قلعه بابا ویدا بلغارستان

یکی از قدیمی ترین کشورهای منطقه بالکان ، کشور بلغارستان است و به همین علت آثار تاریخی زیادی را در دل خود جا داده است . بناهای تاریخی که از جاهای دیدنی بلغارستان هستند ، در یک نقطه از این کشور متمرکز نشده اند و به هرجای این کشور سفر کنید با این آثار روبرو خواهید شد . در اکثر موارد بناهای تاریخی با طبیعت این کشور در آمیخته است مانند قلعه های صخره ای . در اینجا میخواهیم با قلعه بابا ویدا آشنا شویم . Baba Vida یکی از آثار تاریخی در شمال غربی بلغارستان و از آثار به جا مانده از قرون وسطی می باشد . در تور بلغارستان زمانی را به بازدید از این اماکن اختصاص دهید .

قلعه بابا ویدا بلغارستان
قلعه بابا ویدا بلغارستان

ویدین یکی از شهرهای بلغارستان است که مهم ترین جاذبه گردشگری آن ، قلعه بابا ویداست . قلعه Baba Vida در قرن دهم میلادی ساخته شده و از زمان ساخت تا به حال با انواع حملات و محاصره ها روبرو بوده است . قلعه بابا ویدا یکی از قدیمی ترین و زیباترین قلعه ها در جنوب شرقی اروپاست در ارتفاع 39 متری از سطح دریا قرار گرفته و در طول قرون وسطی به عنوان اصلی ترین تاسیسات دفاعی ویدین ایفای نقش نموده است . این سایت تاریخی دارای یک حیاط اندرونی و بیرونی است که بارها ترمیم شده است .

موزه قلعه بابا ویدا بلغارستان
موزه قلعه بابا ویدا بلغارستان

در حال حاضر از قلعه بابا ویدا ، به عنوان موزه استفاده میشود . قلعه بابا ویدا یکی از چند قلعه قرون وسطایی در بلغارستان است که به خوبی تا به امروزه حفظ و نگهداری شده است . این قلعه در گذر زمان بارها مورد بازسازی قرار گرفته است . این قلعه با قدمتی هزار ساله در زمان  های مختلف ، کاربری های متفاوتی داشته است . در دوران عثمانی از این قلعه تاریخی به عنوان انبار سلاح ، زندان و محلی برای اقامت Osman Pazvantoğlu استفاده می شده است . قلعه بابا ویدا یا موزه بابا ویدا از اواخر قرن هجدهم دیگر برای اهداف دفاعی مورد استفاده قرار نگرفته است .

جاذبه های گردشگری بلغارستان
جاذبه های گردشگری بلغارستان

شاید جالب باشد که بدانید در مورد قلعه بابا ویدا افسانه ای نقل می شود . این افسانه مربوط به پادشاهی ست که در زمان ساخت این قلعه ، حکومت می کرده است . این پادشاه دارای 3 دختر با نام های ویدا (Vida) ، کولا (Kula) و گامزا (Gamza) بوده و قبل از مرگ ، پادشاه تصمیم می گیرد سرزمین تحت سلطه خود را در میان این سه دختر تقسیم نماید . به ویدا که دختر ارشد پادشاه بود ویدین و سرزمین های شمالی تا Carpathians داده شد ، به کولا بخش هایی شامل زاجکار (Zaječar) و دره تیموک (Timok Valley) اعطا شد و به گامزا سرزمین های غربی تا موراوا (Morava) واگذار شد . اگر چه کولا و گامزا ازدواج کردند اما ویدا از این امر خودداری نمود و زمان خود را به ساخت قلعه اختصاص داد . این قلعه از معروف ترین جاهای دیدنی بلغارستان محسوب می شود .

جاذبه های گردشگری بلغارستان
جاذبه های گردشگری بلغارستان

اطلاعات قلعه بابا ویدا بلغارستان :

آدرس قلعه بابا ویدا : 3703 Vidin, Bulgaria
ساعات بازدید : 9:30 صبح تا 5 عصر

مطلب پیشنهادی

شهر وارنا بلغارستان

تور بلغارستان از جمله تورهای اروپایی ارزان قیمت است که در کنار قیمت مناسب ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =