خانه / جاهای دیدنی بلغارستان / غار ماگورا بلغارستان

غار ماگورا بلغارستان

یکی از جذابترین و زیباترین غارهای بلغارستان که بازدید از آن برای گردشگران تور بلغارستان بسیار هیجان انگیز می باشد ، غار ماگوراست . غار ماگورا یکی از جاهای دیدنی بلغارستان و از جاذبه ای طبیعی این کشور است . غار کاگورا در در 25 کیلومتری شهر بلوگرادچیک در استان ویدین یعنی در در شمال غربی بلغارستان واقع شده است . روستای ربیشا (Rabisha) در نزدیکی غار Magura ست .

غار ماگورا بلغارستان
غار ماگورا بلغارستان

اگر به تاریخ و طبیعت بلغارستان علاقمندید ، بازدید از غار ماگورا را فراموش نکنید . غار ماگورا مربوط به دوران ماقبل تاریخ می باشد و به همین دلیل در سال 1984 در لیست پیش نویس میراث جهانی یونسکو قرار گرفت تا از جذابیت های منحصر به فرد آن محافظت شود . این غار که از جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می آید به سبب داشتن نقاشی های دیواری ماقبل تاریخ شهرت یافته است و مانند موزه باستان شناسی وارنا برای همه جذاب می باشد .  غار 15 میلیون ساله ماگورا بیش از 2.5 کیلومتر است و میانگین دمای سالانه غار 12 درجه سانتیگراد و حداکثر میزان رطوبت آن 80 درصد می باشد . البته در ماگورا اتاقی وجود دارد که درجه حرارت آن همیشه بر روی 12 درجه سانتیگراد ثابت است .

غار تاریخی ماگورا بلغارستان
غار تاریخی ماگورا بلغارستان

بر روی دیوارهای غار ماگورا نقاشی های بسیار ی به چشم میخورد که قدمت 8 تا 10 هزار ساله دارند . این نقاشی ها نشان دهنده رویدادهای مهم جامعه در آن زمان هستند و گوشه هایی از مراسمات مذهبی ، تنوع غنی از حیوانات و گیاهان ، خورشید ، ستارگان ، ابزار کار ، صحنه های شکار و تصورات خدایی که در شبه جزیره بالکان منحصر به فرد هستند ، به تصویر کشیده اند . نقاشی های مربوط به رقص باروری و مراسم شکار از پرطرفدارترین جاذبه های این غار می باشد . نقاشی هایی که در غار Magura یافت شده اند بیش از 750 عدد هستند که در 375 متری زیر زمین قرار گرفته اند به منظور حفاظت از این یادگاران دوران ماقبل تاریخ دسترسی به آن ها محدود شده است . این نقاشی ها چند لایه بوده و مربوط به دوره های مختلف میان سنگی ، اواخر نئولیتیک ، انئولیتیک و اوایل عصر برنز هستند .

Magura Cave Bulgaria
Magura Cave Bulgaria

Magura Cave Bulgaria  بر تپه سنگ آهک ربیشا در ارتفاع 461 متری از سطح دریا تشکیل شده  است . غار شامل یک گالری اصلی با شش سالن مختلف و سه گالری جانبی در اطراف آن است . گالری اصلی دارای 6 اتاق در اندازه های مختلف است که بزرگترین آن ها با نام سالن آرک 128 متر طول ، 58 متر عرض و 21 متر ارتفاع دارد . در این سالن طاق های طبیعی ، استالاکتیت ها و استالاگمیت هایی تماشایی به شکل صنوبر ، پایپ ارگان ، شهر شرقی و کاکتوس به چشم می خورند که بسیار دیدنی و جذاب هستند . در غار ماگورای بلغارستان استخوان هایی از گونه های پیش از تاریخ مانند خرس غار ، کفتار غار ، روباه ، گرگ ، گربه وحشی و سمور دریایی کشف شده است . امروزه ساکنان ثابت غار ماگورا که از جاهای دیدنی بلغارستان است ، کالبمولاها و همچنین 4 نوع خفاش هستند که در گوشه و کنار غار به چشم می آیند .

تور غار ماگورا بلغارستان
تور غار ماگورا بلغارستان

اطلاعات غار ماگورا بلغارستان :
آدرس غار ماگورا بلغارستان : 3938, Bulgaria
ساعات بازدید از غار ماگورا بلغارستان : 10 صبح تا 4:30 عصر

مطلب پیشنهادی

شهر وارنا بلغارستان

تور بلغارستان از جمله تورهای اروپایی ارزان قیمت است که در کنار قیمت مناسب ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =