دیوار صخره ای در نیوزلند

زلزله های شدید گاهی می توانند جغرافیای یک محل را تغییر دهند و چشم اندازهای تازه بیافرینند، مناظری که تا قبل از این در آن ناحیه وجود نداشته و رنگ تازگی را برای محیط اطراف آورده است. تغییرات محیطی می تواند خودش را به شکل دره، تپه، شکاف و … نشان دهد و ویژگی های جغرافیایی جدیدی را برای آن منطقه رقم بزند. بعضی از این تغییرات شاید موقتی باشند و با گذشت سالیان دراز دوباره به حالت قبلی برگردند اما بیشتر آن ها دائمی هستند و برای همیشه رد زلزله مهیب را به یادگار نگه می دارند، ردی که نشان از بزرگی زلزله ای است که آن را به وجود آورده و ما را به فکر فرو می برد که حوادث طبیعی تا چه حد می توانند قدرتمند و باعظمت باشند.

بعد از زلزله شدید است که زمین شناسان سری به دشت های وسیع و بیابان های اطراف می زنند و عظمت زلزله و طبیعت را بیشتر لمس می کنند، زلزله ای که می تواند زمین را در هم بشکافد و بستر دریا و هر آنچه بر رویش است را دگرگون کند. سال گذشته در نیوزلند زلزله بزرگی اتفاق افتاد که دگرگونی هایی را در دشت ها به وجود آورد و منظره های جدیدی را به نمایش گذاشت. زلزله ای به بزرگی ۷٫۸ ریشتر که جنوب جزیره نیوزلند را در نوامبر ۲۰۱۶ لرزاند جغرافی این ناحیه به ویژه در حوالی مرکز زلزله را تغییر داده است.

 

در حوالی شهر وایایو، در ۳۰ کیلومتری شرق چشمه های هانمر که میزان زلزله در بیشترین مقدار خودش بود قسمتی از زمین به صورت عمودی بالا رفته و یک دیواره صخره ای طولانی به ارتفاع ۴/۵ متر را شکل داده است. عکس هایی که می بینید را دکتر کیت ثبت کرده، او و همکارش بعد از زلزله در اطراف شهر به دنبال شواهد گسل ها بودند که با این ترک خوردگی عمیق و عظیم روبرو شدند و بالافاصله دوربین به دست شدند تا این تصاویر عجیب را به ثبت برسانند.

اما این تغییرات فقط در بیابان و دشت نبود، زور زلزله انگار خیلی زیاد بود و توانست ساحل را هم به دلخواه خودش تغییر دهد؛ به ساحل این ناحیه که بروید یک بالا رفتگی مشابه ر در آن می بینید جایی که بخشی از بستر دریا در حدود ۲ متر از آب بیرون آمده و صخره های پوشیده از جلبک های دریایی و موجودات آبزی را به روی سطح آب آورده است. گاهی وقت ها سواحلی که به بالا می روند کم کم و در طول قرن ها دوباره فروکش می کنند و به ارتفاع قبلی برمی گردند اما این بار تحقیقات کارشناسان می گوید که این خط ساحلی بالا آمده ویژگی هایی از دائمی بودن را نشان می دهد و خیال برگشتن به ارتفاع قبلی را ندارد و ممکن است برای همیشه در همین حالت باقی بماند.

 

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.